Ekibimiz

Email : muazergezen@ergezen.av.tr

1975 doğumlu olan Av. Muaz ERGEZEN, ilk ve orta öğretimini tamamlamasının ardından, hukuk lisans eğitimini de Ankara Üniversitesi Hukuk fakültesinde tamamlayarak 1999 yılında yüksek derece ile mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini de yine Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Anabilim Dalında yapmış olan Muaz Ergezen, “İstisna Sözleşmesinde Tarafların Sözleşmeyi Sona Erdirme Hakkı” konulu tezini sunarak 2002 yılında yüksek lisans eğitimini de başarı ile tamamlayarak mezun olmuştur. “İstisna Sözleşmesinde Tarafların Sözleşmeyi Sona Erdirme Hakkı” konulu tezi, Yetkin Yayınları tarafından basılı eserler arasında yer almıştır. Halen Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Anabilim Dalında doktora eğitimini sürdürmektedir.

Türkiye Boks Federasyonu, Türkiye Hentbol Federasyonu, Türkiye Kayak Federasyonu Ana Statüleri, Antrenör Yönetmelikleri, Sponsorluk Sözleşmeleri ve Federasyon Tüzüklerini hazırlayan Muaz Ergezen’in, ayrıca AGSD Moda Dergisi, Ekonomize Dergisi, Bold Dergisi ve çeşitli dergi ile internet sitelerinde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ile özel şirketlerin de vekilliğini yapmakta olan Muaz Ergezen, mesleki kariyerinin yanı sıra, sosyal varlığını da üyesi ve yönetiminde bulunduğu çeşitli federasyon, dernekler ve spor kluplerinde de devam ettirmektedir.

Bugüne dek Türkiye Çim Hokeyi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komisyon Üyeliği, Türkiye Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Hukuk Kurulu Başkan Vekilliği, Türkiye Hentbol Federasyonu Disiplin Kurulu ve Hukuk Kurulu Üyeliği ile Başkan Vekilliği, Türkiye Kayak Federasyonu Hukuk Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği, Türkiye Genç İşadamları Derneği Sicil Disiplin Kurulu Başkanlığı ve Hukuk Tüzük Kurulu Başkanlığı, Türkiye Badminton Federasyonu Hukuk Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmüştür. Hali hazırda Fenerbahçe Kongre Üyeliği , Türkiye Golf Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği ile Türkiye Satranç Federasyonu Hukuk Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

2002 yılında Ergezen Hukuk Bürosu’nu kuran Avukat Muaz Ergezen, özellikle Tahkim Hukuku, Kamu İhale Hukuku, Enerji Hukuku, İdare Hukuku ve İnşaat Hukuku alanlarında çalışmalarına başarı ile devam etmektedir.

Email : handesonmez@ergezen.av.tr

1986 doğumlu olan Av. Hande Sönmez Bilge, lise eğitimini TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesinde tam burslu olarak 2004 yılında tamamlamış, ardından hukuk lisans eğitimini de Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tam burslu olarak sürdürerek 2008 yılında başarıyla mezun olmuştur.

Avukatlık stajının ardından, İsveç Stockholm Üniversitesi’nde Avrupa Birliği Hukuku alanında yapmış olduğu yüksek lisans (LL.M.) eğitimini “Enlargement Of The European Union: Turkey’s current position with special reference to Article 301 of the Turkish Criminal Code” konulu tezini sunarak 2010 yılında başarıyla tamamlamıştır. Türkiye Barolar Birliği ve Avrupa Konseyi işbirliği ile düzenlenen “Türk Avukatlarının Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Konusunda Aşamalı Eğitimi” konulu sertifika programına, Ankara Barosu tarafından düzenlenen “Alternatif Çözüm Yolları Eğitimi” konulu sertifika programına, EDUCON tarafından düzenlenen “İş Yaşamında Etkili İletişim Eğitimi” , “Diksiyon ve Etkili Hitabet Becerileri Eğitimi” konulu programlara katılarak bu alanlarda sertifikalar elde etmiştir. Noterlik belgesine sahip olan Hande Sönmez, aynı zamanda Adli Yardım görevini de ifa etmektedir. İleri düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilen, Av. Hande Sönmez Bilge Sigorta Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İdare Hukuku, Kamu İhale Hukuku ve İş Hukuku alanlarında çalışmalarını başarı ile sürdürmektedir.

Halen Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Anabilim Dalında ikinci yüksek lisans eğitimini sürdürmekte olan Av. Hande Sönmez Bilge, 2011 yılı başından bu yana Ergezen Hukuk Bürosunda Kıdemli Avukat olarak mesleğini sürdürmektedir. İleri düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilen, Av. Hande Sönmez Bilge Sigorta Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İdare Hukuku, Kamu İhale Hukuku ve İş Hukuku alanlarında çalışmalarını başarı ile sürdürmektedir.

Email : mehmetfatihisin@ergezen.av.tr

1996 doğumlu olan Mehmet Fatih IŞIN, lise eğitimini Elazığ Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi’nde 2014 yılında tamamlamış olup aynı yıl Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimine başlamıştır. 2018 yılında Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden başarı ile mezun olmuş ve 1 yıllık staj eğitiminin ardından Ankara Barosu’ndan avukatlık ruhsatını almıştır.

İyi seviyede İngilizce bilen Av. Mehmet Fatih Işın, 2019 yılından bu yana Ergezen Hukuk Bürosu bünyesinde İcra Hukuk, Sigorta Hukuku, İş Hukuku ve Taşınmaz Hukuku alanlarında avukatlık mesleğini sürdürmektedir.

1992 doğumlu olan Mustafa YAŞAR, lise eğitimini Mehmet Adil Çulcuoğlu Anadolu Lisesinde 2009 yılında tamamlamış, ardından Okan Üniversitesi’nde 1 yıl hazırlık eğitimi almıştır. Hukuk lisans eğitimini Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 2015 yılında tamamlamış olan Mustafa YAŞAR, halen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde ikinci lisans eğitimini almaktadır.

2015-2016 yıllarında Ergezen Hukuk Bürosunda avukatlık stajını tamamlamıştır. Halen Şanlıurfa barosuna kayıtlı olarak avukatlık görevini sürdürmektedir.

Email : mahidedenizmarangoz@ergezen.av.tr

1997 doğumlu olan Av. Mahide Deniz MARANGOZ, hukuk lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinde başarı ile tamamlayarak 2019 yılında mezun olmuştur. Lisans eğitimi sürerken Sermaye Piyasası Kurulu’nda Eğitim Semineri programına katılmıştır.

İleri düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilen Av. Mahide Deniz MARANGOZ, Avukatlık stajını büromuz bünyesinde tamamlamış olup, hali hazırda Ergezen Hukuk Bürosunda Kamu İhale Hukuku, İdare Hukuku, Aile Hukuku ve Sigorta Hukuk alanlarında avukatlık mesleğini sürdürmektedir.

Email : ahmetozturk@ergezen.av.tr

1996 doğumlu olan Ahmet Öztürk, lise eğitimini Alanya Bahçeşehir Kolejinde tamamlamış, ardından hukuk lisans eğitimini İstanbul Yeniyüzyıl Üniversitesi Hukuk Fakültesinde sürdürerek 2019 yılında başarı ile mezun olmuştur.

Orta seviyede İngilizce ve Almanca bilen Ahmet Öztürk, 2019 yılından bu yana Ergezen Hukuk Bürosu bünyesinde Avukatlık stajını sürdürmektedir.

Email : hakanakkoc@ergezen.av.tr

Hakan Akkoç, İcra Hukuku alanındaki 11 yıllık tecrübesi ile, Ergezen Hukuk Bürosu bünyesinde İcra Departmanında 2016 yılından beri çalışmalarını sürdürmektedir. Hali hazırda Cumhuriyet Üniversitesi - Sanat Tarihi bölümü ile Anadolu Üniversitesi - Adalet bölümü programında eğitimine devam etmektedir.